Sever Floridy zasiahne prvý hurikán 4. kategórie v histórii

Ľubomír Franko

Na severovýchode Mexického zálivu sa v týchto chvíľach vyskytuje hurikán Michael, ktorý veľmi rýchlo naberá na intenzite. Už dnes večer zasiahne sever Floridy.

Výrazná intenzifikácia hurikánu Michael si vyžiadala už desiatky tisíc evakuovaných ľudí. Hurikán 4. kategórie sa momentálne nachádza v severovýchodnej časti Mexického zálivu, západne od pobrežia Floridy. 

Michael to má namierené do oblasti Florida Pandhale, kde na takto silné hurikány zvyknutí nie sú. Michael sa stane prvým hurikánom 4. kategórie v histórii, ktorý túto oblasť zasiahne.

V oblasti Florida Pandhale bolo už dávnejšie vydané varovanie pred hurikánom. Michael zasiahne oblasť už dnes večer nášho času. Prinesie najmä silný nárazový vietor, ktorý dosiahne aj viac ako 200 km/h, no najmä extrémne zrážky. Napršať tam môže až cez 400 mm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd