Sever Slovenska pokrýva sneh. Cesty vo vyšších polohách sú pod snehom

Peter Minárik

Na naše územie opäť prišlo sneženie. Zatiaľ však sneženie trápi výlučne severné Slovensko, kde spôsobuje problémy na cestách. Ďalšia vlna sneženia sa však očakáva už čoskoro.

Cez našu oblasť začala počas uplynulej noci postupovať plytká oblasť nízkeho tlaku vzduchu. Dá do našej oblasti priniesla zrážky, ktoré sa začali rozširovať od juhovýchodu.

Počas noci sa na východe a severe nášho územia rozpršalo, no na severe sa rozsnežilo a tu pribúdajú centimetre nového snehu. Podľa aktuálnej správy SSC je povrch ciest na severe Slovenska aj pod snehom.

aktuálna správa SSC, zdroj: zjazdnost.sk
aktuálna správa SSC, zdroj: zjazdnost.sk

 V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovke miestami vyskytuje čerstvý, kašovitý až utlačený sneh hr. 1 - 3 cm. Na ceste II/578 Skalka - Kremnica je miestami zľadovatený sneh hr. 2 cm.. Na úseku diaľnice R3 Trstená - Tvrdošín je na vozovke kašovitý sneh hrúbky 3 cm.

Horské priechody sú prevažne zjazdné, no to neplatí o pár úsekov a to konkrétne HP  Súľová, Grajnár, Makov, Pusté Pole, Vernár, Javorník, Branisko, Príslop, Podspády a Huty, kde je kašovitý sneh o hrúbke 1-2 cm.

Ďalšia vlna sneženia dorazí nad naše územie v priebehu ranných hodín od juhozápadu. Postupne by sa malo opäť rozsnežiť. Len v najnižších polohách sa očakávajú zrážky kvapalné.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Viliam
Zajtra
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd