Do Európy prišla jar, no v Severnej Amerike zima nikam neodchádza

Spojené štáty americké Veronika Salayová

Kým v Európe prevláda na väčšine územia príjemné jarné počasie, do Severnej Ameriky mieri ďalšie výrazné ochladenie, ktoré môže priniesť aj sneženie.

V Severnej Amerike ešte zima nepovedala svoje posledné slovo. Do Štátov mieri ďalšia vlna ochladenia, ktorá môže priniesť do niektorých oblastí aj snehové zrážky. 

V priebehu budúceho týždňa bude oblasť s nízkym tlakom dopravovať chladnejší vzduch do Spojených štátov a do stredných a východných častí prinesie viac zimy a nízke teploty.

Modely naznačujú, že chladné počasie bude hlavne v strednej a východnej časti USA, môže sa objaviť aj sneh na stredozápade, prípadne na severovýchode.

Vo väčšine oblastí v strednej a východnej časti USA bude prevládať nepriaznivé počasie, zatiaľ čo ďaleký juhovýchod zostane teplý.

Zdroj: Severe Weather Europe
Zdroj: Severe Weather Europe

Podľa modelov sa studený vzduch bude v priebehu budúceho týždňa pohybovať ďalej na východ naprieč USA, ďalej smerom na severovýchod a do juhovýchodnej Kanady.

Chladnejší vzduch zostane nad Kanadou s pravdepodobnými pravidelnými únikmi na juh do kontinentálnych Spojených štátov.

Nasnežiť môže vo vyššie položených miestach a určitú akumuláciu nemožno vylúčiť v severovýchodných oblastiach USA.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd