Búrky na juhovýchode Slovenska spôsobili lokálne povodne

Dominik Cenkner

Nedeľné búrky sa v podvečerných hodinách nakoniec predsa len objavili aj na východe Slovenska. So síce krátkymi, ale intenzívnymi zrážkami spôsobili lokálne povodne.

V obci Leles, ktorá leží blízko hraníc s Ukrajinou a Maďarskom krátka podvečerná búrka spôsobila škody. Sprevádzaná bola totiž s prívalovými zrážkami.

Podľa informácií tam voda nestíhala vsakovať do pôdy. Zaplavila tak niekoľko dvorov a problémy robila aj vodičom na cestách.

Zrážkomerná stanica v obci zaznamenala úhrn zrážok na úrovni 15,5 mm. Z radarov vyplýva, že ich mohlo byť aj o niečo viac. Aj to málo však stačilo na to, aby voda narobila problémy.

Aktualizácia 21:02 - okolo 21. hodiny sa neprejazdnou stala cesta medzi Kráľovským Chlmcom a Svätušami. Z radarových informácií vyplýva, že v postihnutom území mohlo spadnúť okolo 60 mm zrážok.

Aktuálnu polohu zrážok a búrok môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru, alebo po kliknutí TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
24 °C / 7 °C
Estera
Zajtra
Jasno
25 °C / 6 °C
Aleš
Nedeľa
Skoro jasno
27 °C / 7 °C
Justína
Pondelok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Fedor
Utorok
Občasný dážď
13 °C / 7 °C
Dana
Streda
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Rudolf
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd