Silné búrky sú už za hranicami Slovenska. Búrky prinesie popoludnie

Peter Minárik

Na našom území sa už začína rozvíjať kopovitá oblačnosť z ktorej by sa v priebehu nasledujúcich hodín mali začať vytvárať prehánky a aj búrky. Intenzívna búrková činnosť už prebieha za našimi hranicami.

V závere pracovného týždňa panuje aktuálne na našom území príjemné, prevažne slnečné počasie s príjemnými teplotami, ktoré sa aktuálne na našom území pohybujú od +24 do +27 °C. Teplo síce zostane aj počas popoludnia, ale tak slnečno už zasa nebude.

Počasie síce ovplyvňuje oblasť vyššieho tlaku vzduchu, ale súčasne sa nad našou oblasťou nachádza brázda nižšieho tlaku, ktorá prináša do našej oblasti potrebnú vlhkosť a práve v tomto teplom a vlhkom vzduchu sa začína vyvíjať búrková činnosť.

Intenzívne búrky za hranicami

Už teraz sa pomerne intenzívna búrková činnosť vyskytuje napríklad na severe Rakúska, či v oblasti Moravy.

aktuálny záber z radaru
aktuálny záber z radaru

Búrky sú tu lokálne výraznejšie a prinášajú aktuálne predovšetkým prívalové zrážky, no v jadrách jednotlivých búrkových buniek sa však objavujú aj krúpy.

Tento kompaktnejší zhluk búrkových buniek, ktorý môžete sledovať na radare sa veľmi pomaly pohybuje smerom k juhovýchodu nad naše územie.

Búrky sa ozvú popoludní

Tieto búrky by sa z oblasti Moravy mali presunúť postupne aj nad naše územie. Zasiahnu predovšetkým severné Záhorie a krajné severozápadné okresy nášho územia, kde by mali doraziť okolo 15:00.

Búrky sa však môžu vyskytovať aj na ďalších miestach nášho územia. Popoludní môžu vznikať prakticky na celom našom území a to predovšetkým v oblasti hôr.

Na oveľa výraznejšiu búrkovú činnosť sa však pripravte až počas zajtrajšieho dňa. To už bude postupovať studený front, ktorý prinesie ešte výraznejšie búrky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
31 °C / 15 °C
Kamila
Zajtra
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd