Silný vietor zabíjal. Dve osoby počas víchrice prišli o život

19.11.2023 o 15:09 - Veronika Salayová

Dve osoby zahynuli v dôsledku veľmi veterného počasia počas uplynulej noci. Na oboch spadol strom počas víchrice a už sa im nepodarilo pomôcť. 

Silný vietor zabíjal. Dve osoby počas víchrice prišli o život
Ilustračné. Foto: Times

Veterné počasie si v Bulharsku počas noci zo soboty na nedeľu vyžiadalo dva ľudské životy. V centre Varny zomrela v sobotu večer 43-ročná žena, na ktorú spadol strom.

Na predmestí bulharskej metropoly Sofia bola hlásená druhá obeť víchrice. Bol ním 65-ročný vodič, na ktorého auto taktiež spadol strom. Manželka zosnulého vodiča pri incidente utrpela vážne zranenia. 

Padajúce konáre stromu spôsobili zranenia aj dvom záchranárom vo Varne, ktorí boli vyslaní na miesto nehody, uviedla polícia vo vyhlásení. Veterno nebolo len počas uplynulej noci, ale silný vietor sužuje krajinu aj dnes. 

Nebezpečný vietor stále pretrváva

Varovanie pred veľmi silným vetrom pretrváva dnes pre celé východné Bulharsko. Vietor v tejto oblasti môže presahovať rýchlosť 100 km/h. Nebezpečie hrozí aj v prístavných oblastiach, kde môžu vlny dosahovať výšku 5 metrov. 

Rovnaká tlaková níž zasiahla cez víkend aj juhovýchod Rumunska a vyžiadala si zatvorenie prístavov. Rumunskí meteorológovia taktiež vydali najvyššie výstrahy v dvoch čiernomorských regiónoch ležiacich pri hraniciach s Bulharskom.

V nedeľu vyhlásili núdzový stav aj dve malé obce neďaleko Varny.

 

Reklama MediaAd