Situácia na železniciach

Dominik Cenkner

Na železničných tratiach na Slovensku je zatiaľ situácia v súvislosti s aktuálnym počasím relatívne pokojná. Pre TASR to uviedli zo Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Závažnejšie problémy neevidujú ani Železnice Slovenskej republiky (ŽSR).

„Aktuálna situácia na železničných tratiach Slovenska je viac-menej pokojná,“ skonštatoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč. Vplyvom počasia však o 14.20 h v úseku Bánovce nad Bebravou – Mníchova Lehota uviazlo pre šmyk cestné motorové vozidlo. Udalosť si vyžiadala meškania dvoch osobných vlakov, s meškaním 14 a 28 minút. Trať bola následne o 14.50 h sprejazdnená. „Všetkým cestujúcim sa za komplikácie spojené s meškaním ospravedlňujeme,“ doplnil Kováč.

Závažnejšie problémy na infraštruktúre spôsobené aktuálnym počasím zatiaľ neevidujú ani ŽSR. „Na tratiach ŽSR sme prijali opatrenia ako frézovanie, odpratávanie snehu, na zabezpečenie plynulosti a bezpečnosti železničnej infraštruktúry,“ skonštatovala hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd