Situácia sa ďalej zhoršuje. Búrky prinášajú záplavy, krúpy i výrazné ochladenie

Dominik Cenkner

Našu pozornosť dnes sústredíme na dianie v krajinách západne od Slovenska. Úradujú tam totiž silné búrky, ktoré spôsobujú množstvo škôd. Situácia sa naďalej zhoršuje a to aj kvôli výskytu silného nárazového vetra.

Počasie v západnej časti Európy už naplno ovplyvňuje studený front. Ten do krajín ako Francúzsko, Nemecko, či Taliansko prináša početné búrky.

Tie sú sprevádzané aj nebezpečnými prejavmi. Vyskytujú sa pri nich krúpy, či silný nárazový vietor.

Aktuálne informácie nám prináša aj náš čitateľ, pán Ondřej z Českej republiky. Ten dnes popoludní cestuje z juhu Francúzska, konkrétne z Francúzskej riviéry smerom na Nemecko. Prechádza teda oblasťami, kde úradujú početné búrky.

 

Podľa jeho slov prinášajú výrazné ochladenie, keď teplota klesla z +22 °C len na +11 °C. Okrem toho hlási aj silný nárazový vietor.

Krúpy v Nemecku, záplavy na severe Talianska

Búrky naberajú na sile aj v Nemecku. V spolkovej republike Bavorsko sú sprevádzané aj krúpami. Množstvo vody už spôsobuje problémy na cestách.

Nepriaznivé počasie zasiahlo aj severné regióny Talianska. Tam dochádza k početným záplavám. Pod vodou sa ocitlo viacero miest. 

Obmedziť museli osobnú automobilovú i vlakovú dopravu. Hlásia už aj prvé zosuvy pôdy. Sever Talianska patrí medzi najviac zasiahnutú oblasť čo sa nepriazne počasia týka. Viac informácií preto nájdete v samostatnom článku.

Búrky postupujú na severovýchod

Búrlivé počasie sa postupne presúva aj do ďalších oblastí, momentálne smeruje na severovýchod. S pribúdajúcimi hodinami sa budú blížiť k nášmu územiu.

Na Slovensku by sa však silnejšie búrky mali vyskytnúť až počas piatkového popoludnia. Informácie budeme ešte spresňovať.

 

Nateraz platí, že všetky aktuality nájdete v našom LIVE textovom prenose. Polohu zrážok či búrok nielen na Slovensku, ale aj v jeho okolí môžete sledovať cez náš iRadar.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd