Slovensko čaká ďalšia vlna saharského piesku, ktorá opäť zašpiní autá

Peter Minárik

V priebehu nočných hodín začne cez naše územie postupovať ďalšia vlna saharského piesku, ktorá opäť zašpiní autá a predmety v exteriéri. 

Počas uplynulej noci cez naše územie v silnom juhozápadnom prúdení postupoval pás vysokej koncentrácie prachových častíc, tzv. saharského piesku. Jeho koncentrácia dosahovala až 3000 mgr/m2.

Prítomnosť piesku neušla pozornosti asi nikomu. Autá, parapety a predmety v exteriéri boli zašpinené od saharského piesku a autoumyvárne dnes boli veľmi vyťažené. Kto však svoje auto neumyl nemusí ľutovať. V noci ich totiž opäť zašpiní.

Cez naše územie totiž začne v noci postupovať ďalšia vysoká vlna koncentrácie prachových častíc a súčasne začne po polnoci postupne od juhozápadu pršať.

Samotná vyššia prítomnosť prachových častíc by tak príliš predmety v exteriéri nezašpinila, no dopomôže tomu dážď. Na kvapky sa totiž lepšie zachytia prachové častice a tie potom dopadnú na zem.

Čím intenzívnejší je dážď, tým viac prachových častíc spadne k zemi. Počas noci a v priebehu zajtrajšieho dňa sa postupne na mnohých miestach nášho územia rozprší.

Dážď, tak síce prinesie potrebnú vlahu, ale súčasne zašpiní všetko, ,,čo mu príde do cesty,,.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Piatok
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd