Slovensko čaká veľmi teplý začiatok týždňa. Teploty vystúpia až na +27 °C

02.10.2023 o 07:08 - Veronika Salayová

Aj napriek tomu, že je október, teploty sa na Slovensku šplhajú mimoriadne vysoko. Za týmto prílevom teplého vzduchu je tepelná kupola, ktorá sa usadila v Európe. 

Slovensko čaká veľmi teplý začiatok týždňa. Teploty vystúpia až na +27 °C
Ilustračné. Foto: unsplash

Začal sa nám október, ale počasie na Slovensku pripomína skôr začiatok septembra. Babie leto je plnom prúde a kým rána a večery sú chladnejšie, cez deň je mimoriadne teplo. 

Takýto charakter počasia prináša aj tento týždeň, pričom hlavne dnešok a zajtrajšok budú nezvyčajne teplé vzhľadom na aktuálny dátum.

Teplý front postupuje z našej oblasti ďalej na východ. Za ním k nám začína po okraji tlakovej výše so stredom nad alpskou oblasťou od západu prúdiť teplý vzduch.

Teploty dnes vystúpia do +26 °C, bude slnečno a bezvetrie − Slovensko tak dnes čaká priam ideálne počasie.

Ešte teplejší utorok

Rovnako to bude aj počas utorka, a dokonca utorok prinesie ešte vyššie teploty. Od juhozápadu k nám bude prúdiť ešte teplejší vzduch ako dnes, ktorý najmä na juhozápade vyšvihne teploty až na +27 °C. 

Stred týždňa prinesie zhoršenie počasia, kedy hrozia už aj zrážky a ochladenie. Teploty v stredu vystúpia maximálne na +22 °C. Viac o vývoji teplôt na nasledujúce dni nájdete TU

Reklama MediaAd