Slovensko čakajú mrazy. Chladný bude najmä začiatok týždňa

Peter Minárik

Počasie sa na našom území začína zlepšovať. Nasledujúce dni sa síce na našom území neočakávajú zrážky, ale naďalej bude pomerne chladno a to predovšetkým ráno, kedy môže aj mrznúť.

Po upršaných a zamračených dňoch prichádza na naše územie zmena. Počasie totiž začína ovplyvňovať tlaková výš, ktorá sa postará o pomerne príjemný charakter počasia s výnimkou rán, ktoré budú studené.

Vďaka prítomnosti rozsiahlej tlakovej výše, ktorá sa bude tiahnuť od Stredozemného mora až po Rusko nás čaká ustálené počasie a postupne sa bude aj otepľovať. Do našej oblasti totiž začne v priebehu týždňa od juhozápadu prúdiť teplý vzduch.

To sa však udeje až v priebehu týždňa, no začiatok týždňa bude stále pomerne v chladnom duchu.

Nad našou oblasťou sa totiž stále nachádza chladnejší vzduch a v tomto chladnejšom vzduchu sa rozširuje spomínaná tlaková výš.

Počas nočného vyjasňovania tak nasledujúce dni budú teploty klesať pomerne nízko. V pondelok ráno sa teploty na našom území dostanú na +4 až -1 °C, ale v údoliach bude až do -3 °C.

Očakávané teploty v pondelok ráno
Očakávané teploty v pondelok ráno

V utorok ráno bude podobne chladno, no s tým, že mráz sa očakáva aj na ďalších miestach nášho územia, predovšetkým na severe a na strednom Slovensku.

Očakávané teploty v utorok ráno
Očakávané teploty v utorok ráno

Vo výške 2 metrov nad zemou tak bude mrznúť predovšetkým na severe a na strednom Slovensku, no na zvyšku územia treba minimálne počítať s prízemným mrazom.

Mrazy by mali ustúpiť až v druhej polovici tohto týždňa, kedy by sa malo otepliť. Viac o vývoji na nasledujúce dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd