Slovensko dnes čaká ďalšia výrazná zmena počasia, no tentoraz smerom k lepšiemu. Toto nás čaká

Slovensko dnes čaká ďalšia výrazná zmena počasia, no tentoraz smerom k lepšiemu. Toto nás čaká
Peter Minárik

V uplynulých hodinách zavládlo na našom území nepríjemné, zimné počasie, no teraz nás čaká naopak príjemná zmena. Pred nami sú pokojné, zimné dni.

Slovensko v uplynulých dňoch trápil veľmi silný vietor, ktorý dokonca spôsoboval aj materiálne škody. Do Európy postupovali jednotlivé frontálne vlny spolu s tlakovými nížami, ktoré prinášali veterné počasie.

Už v závere pracovného týždňa sa začalo v strednej Európy počasie upokojovať. Nad Nemeckom sa zvýrazňovala tlaková výš, ktorá prinášala stabilné počasie.

Táto tlaková výš sa v týchto chvíľach presúva smerom nad Tatry a na začiatku budúceho týždňa sa bude presúvať nad Rumunsko a bude v dominantnej miere ovplyvňovať počasie na našom území.

Pred nami sú stabilné dni

Od dnes až niekoľko nasledujúcich dní bude počasie veľmi rovnaké. Na oblohe bude prevládať jasné až polojasné počasie s rannými hmlami.

Teploty sa počas dňa budú dostávať na severe slabo nad nulu, na zvyšku územia do +8 °C. Slabo mrznúť by malo počas noci.

Teploty, ktoré nás čakajú budú na súčasnú ročnú dobu slabo nad normálom, no výrazné oteplenie nás zatiaľ nečaká.

To je vo vyhliadke najskôr ku koncu budúceho týždňa, kedy by sa teploty mohli prechodne na západe dostať až nad +10 °C. Vyhliadku na tieto dni si pozrite TU  >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
23 °C / 7 °C
Júlia
Zajtra
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd