Slovensko dnes čakajú intenzívne zrážky, ale aj búrky. Pozrite si kde

Ľubomír Franko

Počas dnešného dňa bude počasie na Slovensku ovplyvňovať zvlnené frontálne rozhranie, ktoré sa nachádza východne od nášho územia. Najmä na severe očakávame intenzívne zrážky, na východe aj búrky.

V priebehu stredy bude počasie na Slovensku aj naďalej ovplyvňvoať zvlnený studený front. Súčasne k nám zasahuje vo vyšších vrstvách ovzdušia od severu brázda nižšieho tlaku vzduchu.

V tomto rozpoložení tlakových útvarov očakávame najmä na severe Slovenska trvalejšie zrážky. Tie by sa mali vyskytovať najmä na Kysuciach, na Orave a na severných návetriach Vysokých Tatier.

Lokálne môže v týchto oblastiach napršať do dnešného večera 20 až 50 mm, čo môže najmä na miestach, kde sa počas uplynulých dní vyskytli búrky, spôsobiť lokálne zatopenia.

V oblasti západného Slovenska očakávame jasné až polojasné počasie a zrážky by sa tam mali vyskytnúť len ojedinele, v popoludňajších hodinách v podobe búrok.

Zrážky dnes najmä na severe a východe, zdroj: Kachelmann
Zrážky dnes najmä na severe a východe, zdroj: Kachelmann

Najzaujímavejšia situácia bude na východe Slovenska. V teplom a vlhkom vzduchu sa tam v priebehu dňa očakávajú početné búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Ich hlavným sprievodným javom budú prívalové zrážky, no ojedinele sa môže vyskytnúť aj krupobitie.

Východ počas včerajšieho dňa zasiahli intenzívne búrky, ktoré spôsobili aj záplavy. V prípade, že búrky dnes zasiahnu rovnaké miesta, môžu kvôli premočenej pôde opäť vyvolať lokálne záplavy.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
15 °C / -4 °C
Ervín
Zajtra
Prehánky
13 °C / -2 °C
Slavomír
Utorok
Zamračené
15 °C / -1 °C
Vojtech
Streda
Dážď
10 °C / 2 °C
Juraj
Štvrtok
Prehánky
12 °C / 0 °C
Marek
Piatok
Občasný dážď
17 °C / -1 °C
Jaroslava
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd