Slovensko dnes rozhodne: Aké bude počasie od nedele? Vyjde slnko s dúhou alebo sa vrátia turbulentné časy?

30.09.2023 o 13:40 - Veronika Salayová

Dnes sa na Slovensku rozhoduje o tom, aké bude počasie na našom území od nedele, a to až na dlhé štyri roky. Bude to tesný súboj medzi slnečným počasím a veľmi búrlivým obdobím, ktoré síce v minulosti sľúbilo istoty, no škody po búrke boli obrovské...

Slovensko dnes rozhodne: Aké bude počasie od nedele? Vyjde slnko s dúhou alebo sa vrátia turbulentné časy?
Ilustračné. Foto: Canva

Zajtra sa zobudíme do úplne iného počasia ako dnes. Dnes máme počasie neisté, no nedeľa zrejme mnohých prekvapí – niektorí sa potešia slnečnej dúhe a iným nebudú prekážať ani búrky s nebezpečnými bleskami.

Viacerých možno poteší aj často nevídaný úkaz – tzv. Brocknerov prízrak, ktorý síce vystraší, ale traduje sa o ňom, že prináša šťastie.

Počasie však bude v našej malej krajine ovplyvňovať aj ďalší zdanlivo sympatický hlas v podobe ex-búrok, ktoré síce prinesú slabšie búrky, no ide iba o očný klam. 

Aké počasie prevládne?

Existuje aj pomerne veľká šanca, že Slovensko zasiahne extrémna zima – resp. zima ako v Rusku. Táto zima by odlákala mnohých neželaných návštevníkov z našej krajiny, ale aj mnohých študovaných a erudovaných Slovákov, ktorí by šli hľadať krajšie počasie do iných štátov.

Nedeľa tak bude na Slovensku iná, čo sa, samozrejme, počasia týka. Slováci budú rozhodovať, aký charakter počasia nás bude najbližšie roky čakať. 

Je pochopiteľné, že každý z nás má rád iné počasie – jedni leto, iní zimu, jedni žiarivú budúcnosť, iní staré a neochvejné istoty, jedni majú radi výzvy a boj ako o život, iní sa radi bláznom vysmievajú...

Nedeľa rozhodne

Počasie na Slovensku bude dnes ešte plné očakávania aj obáv, no v nedeľu sa ukáže, pre aké počasie sa Slováci rozhodli.

Všetci budeme dúfať, že sa zajtra ráno zobudíme do Slovenska, ktoré bude schopné naplniť očakávania väčšiny zdravo rozmýšľajúcich ľudí v tejto krajine.

Držme si palce! 

Reklama MediaAd