Slovensko dnes zasiahli silné supercely. Ďalšia sa ženie Bardejovom. Krúpy padajú aj v tejto lokalite

Veronika Salayová

Dnešné búrky sú na Slovensku nebezpečné. Vznikajú totiž búrky supercelárneho charakteru a prinášajú so sebou aj veľmi nebezpečné sprievodné javy. 

Piatkové popoludnie sa nesie na Slovensku v znamení silných supercelárnych búrok. Už sa ich na Slovensku objavilo niekoľko, a stále nie je silným búrkam koniec.

Nebezpečné búrky sa aktuálne ženú západným Slovensko, ale silné búrky sú napríklad aj na severovýchode, kde sa taktiež vyskytuje supercela. 

Krupobitie zasiahlo aj Bardejovské kúpele

Tá sa pred 18.00 h prehnala centrom Bardejova a Bardejovskými kúpeľmi a prináša výdatný lejak, silný vietor a intenzívne krupobitie.

krúpy v Bardejove
krúpy v Bardejove, foto: I Bardejov FB


 Ľadové krúpy dosiahli veľkosť do 2 cm a bolo ich naozaj požehnane. Krúpy sa objavili aj v neďalekej obci Gaboltov, kde taktiež dosahovali veľkosť do 2 cm. 

krúpy v Bardejove
krúpy v Bardejove, foto: I Bardejov FB 

Ak dnes pre vás monitorujeme diania cez náš online prenos, kde nájdete všetky aktuálne informácie na jednom mieste. Aktuálnu polohu zrážok nájdete aj na našom iRadare. Svoje fotografie a videá nám môžete aj dnes posielať priamo na náš web, zverejniť v našej facebookovej skupine či posielať cez WhatsApp.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd