Slovensko už sužujú búrky. POZOR na nárazový vietor

Slovensko už sužujú búrky. POZOR na nárazový vietor
Peter Minárik

Slovensko už sužuje vlna búrok, ktorá prináša silný vietor a výdatné zrážky. Po prvých búrkach na Záhorí sa teraz búrky rozširujú nad Podunajskú nížinu.

Z Poľska sa cez Moravu a Rakúsko tiahne výrazná búrková vlna, ktorá začala ovplyvňovať počasie na našom území. Prvé výrazné búrky sme mali na Záhorí.

Silná búrka s vetrom zasiahla Rohožník a okolie, kde podľa hlásení čitateľov silný vietor polámal niekoľko stromov a vetiev.

V týchto chvíľach máme najintenzívnejšie búrky v troch lokalitách. V oblasti Myjavy a v okolí Trnavy. Výrazná búrka sa ženie aj do Bratislavy, kde zosilňuje nárazový vietor.

aktuálne búrky nad našim územím
aktuálne búrky nad našim územím
 

 

 

Pozor na vietor

Práve na Myjave, v časti Podunajskej nížiny a a na dolnom Považí sa očakáva nárazový vietor s rýchlosťou až okolo 80 km/h.

Takýto silný vietor môže spôsobovať aj materiálne škody. Pre časť Slovenska sme preto vydali oranžovú výstrahu.
Allianz

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
18 °C / 5 °C
Jaroslava
Zajtra
Skoro jasno
20 °C / 1 °C
Jaroslav
Pondelok
Jasno
21 °C / -1 °C
Jarmila
Utorok
Polooblačno
22 °C / 3 °C
Lea
Streda
Prehánky
23 °C / 3 °C
Anastázia
Štvrtok
Skoro jasno
22 °C / 3 °C
Sviatok práce
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd