SMRŠŤ: Halný vietor sa objavil vo Vysokých Tatrách. Film s touto tematikou je už v kinách

SMRŠŤ: Halný vietor sa objavil vo Vysokých Tatrách. Film s touto tematikou je už v kinách
Veronika Salayová

Počas Veľkej noci sa vo Vysokých Tatrách objavil tzv. halný vietor. Film s touto tematikou v týchto dňoch nájdete aj v slovenských kinách. 

Vo Vysokých Tatrách sa počas Veľkej noci objavil tzv. halný vietor. Ide o špecifický typ vetra, ktorý sa vyskytuje na pohraničí Poľska a Slovenska v oblasti Vysokých Tatier.

Ide o padavý vietor, ktorého prúdenie vzduchu je orientované kolmo na horský hrebeň. Je veľmi nebezpečný a dokáže napáchať obrovské škody.

Počas Veľkonočného pondelka sa halný vietor objavil aj v našich horách, kde lámal stromy ako zápalky. Polícia dokonca musela uzavrieť aj niekoľko ciest, ktoré ostali po páde stromov a konárov v Tatrách neprejazdné.

Film Smršť nájdete v slovenských kinách

Film s touto tematikou práve teraz zamieril do slovenských kín, kde sa už aktuálne premieta. O tomto type vetra dokonca pod Tatrami kolujú temné legendy a podľa miestnych netreba silu halného vetra podceňovať. 

Dej očakávaného filmu Smršť zavedie divákov do kúpeľov vo Vysokých Tatrách, kam prichádza Tomáš Maštalír v úlohe forenzného psychológa Martina Langa s manželkou Pawlou, ktorú stvárňuje Anna Geislerová

Ďaleko od civilizácie, v prostredí kúpeľov, si chce filmový pár oddýchnuť a pokúsiť sa zachrániť vzťah. Niečo však nie je v poriadku a visí vo vzduchu... Alebo vo vetre? To už posúďte sami!

Zapojte sa do súťaže

Slovenský film Smršť si môžete už od dnes vychutnať aj v slovenských kinách a naviac môžete vyhrať zaujímavé predmety k filmu smršť.

Vyhrať môžete pršiplášte alebo knihu. Stačí sa len zapojiť do našej SÚŤAŽE tu >>>

Zapojiť môžete aj do našej instagramovej súťaže TU o dve vstupenky do kina na tento film.

Kompletné pravidlá webovej súťaže o merch

Kompletné pravidlá instagramovej súťaže o lístky do kina

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd