Smršť na Kysuciach. Búrka zatápala a ľudia sú bez elektriny

Smršť na Kysuciach. Búrka zatápala a ľudia sú bez elektriny
Kysuce Peter Minárik

Intenzívne búrky sa prehnali severným Slovenskom. Na niektorých miestach spadlo aj viac ako 50 mm zrážok. Z Kysúc hlásia veľké problémy. 

Mimoriadne silné búrky sa prehnali Kysucami, kde spôsobili škody.

Silné búrky vystrájali už na Orave a v oblasti Malej Fatry v priebehu prvej polovice popoludnia. V týchto oblastiach sa vyskytovali krúpy a veľmi silný vietor.

Na Orave padali krúpy s priemerom okolo 1 cm.

Búrky sa postupne naviazali na seba a vytvorili rozsiahly búrkový systém, ktorý postupoval z oblasti Malej Fatry smerom k severozápadu cez oblasť Kysúc. Na jeho čele sa vyskytoval veľmi silný vietor a prívalové zrážky.

Na Kysuciach majú hasiči pohotovosť. Voda zaplavila viaceré objekty a podchody. Mesto informovalo, že časť mesta za železnicou zostala po búrke odrezaná od sveta. Búrky znefunkčnili rampy a ďalší prejazd cez podjazd zatopila voda. 

Intenzívna búrka vyvracala stromy a lámala konáre. Po celých Kysuciach majú hasiči množstvo výjazdov.

Problémy hlásia aj energetici. Bez elektriny sú obce Turzovka, Klokočov, Svrčinovec, Povinná, Dlhá nad Kysucou, Oščadnica, Olešná a časť Kysuckého Nového Mesta.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Zajtra
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd