Sneh a ľad príde na naše územie už zajtra. V noci čakajte mrazy

Peter Minárik
Studený vzduch sa v čoraz väčšej miere začína prepadať aj do našej oblasti. Prvé snehové vločky uvidíme už vo štvrtok aj v nižších polohách

Sneh a mráz už udreli vo viacerých európskych štátoch. Začiatok novembra je podobne ako začiatok októbra v Európe teplotne podpriemerný, a tak to zostane aj nasledujúce dni. Nasledujúce hodiny sa masa studeného vzduchu prepadne aj nad naše územie a treba sa tak pripraviť na snehové vločky, ale predovšetkým výskyt poľadovice.

Najskôr príde poľadovica

Po pomerne príjemnej strede začne nad naše územie v noci na štvrtok postupovať od juhozápadu zrážkové pole. To prinesie zrážky predovšetkým do západnej polovice nášho územia. V polohách pod nadmorskou výškou 500 m n.m. sa očakávajú zrážky zmiešané, prípadne kvapalné. Súčasne sa v noci na štvrtok očakáva v spodných hladinách pokles teplôt pod bod mrazu, a tak treba najmä v západnej polovici nášho územia počítať aj s možným výskytom poľadovice.

Martin príde na bielom koni

Noc na piatok prinesie na naše územie teploty od +1 do -5°C, ale čo je dôležitejšie, tak studený vzduch začne prúdiť vo výraznejšej miere a s tým začne klesať hranica sneženia z 500 m n.m. až do najnižších polôh. Iba na krajnom juhozápade bude hranica sneženia ležať vyššie. 

Počas piatka sa očakáva ustávanie zrážok a na severe prechod k snehovým prehánkam.

Ďalšia vlna zrážok cez víkend

S odchodom Martina sa v noci na sobotu očakáva príchod ďalších zrážok. Tie by len na krajnom juhozápade mali byť stále kvapalné, ale na väčšine už pôjde o snehové vločky. Až do nedele sa očakáva postupné ochladzovanie, a tak bude aj klesať hranica sneženia. Prvých snehových vločiek sa do konca týždňa dočkáme na viacerých miestach.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Zajtra
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Sobota
Dážď
24 °C / 11 °C
Peter
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd