Naše územie počas noci zasiahne studený vzduch, ktorý postupne zmení dážď na sneženie – sneh sa však vráti iba niekam.
Nad Slovensko sa už v týchto chvíľach nasúva ďalšia vlna zrážok súvisiaca s postupujúcim stredom tlakovej níže.
Jej jadro prechádza cez oblasť stredného Slovenska smerom nad južné Poľsko, kam by sa malo presunúť počas dnešnej noci.
Po tom, ako sa níž usadí nad južným Poľskom, začne do našej oblasti od severozápadu prúdiť veľmi chladný vzduch. Práve ten spôsobí, že kvapalné zrážky sa opäť začnú meniť na snehové.
Nie však všade – sneženie dnes v noci dorazí tam, kde počas tohtoročnej sezóny ešte nestihlo narobiť veľa problémov.
Ktoré regióny dostanú novú snehovú pokrývku? Najskôr sa sneženie očakáva na severozápade, kde bude pokles teplôt najvýraznejší.
Studený vzduch prenikne najprv nad Záhorie a Myjavsko, kde sa sneženie predpokladá už od približne 400 metrov, a v ranných hodinách dokonca od 300 metrov.
Okolo polnoci sa dážď začne meniť na sneženie aj v severozápadných okresoch. V oblasti Javorníkov sa očakáva sneženie od nadmorskej výšky okolo 700 metrov.
V druhej polovici noci poklesne hranica sneženia na približne 400 metrov takmer v celom Žilinskom kraji, pričom ráno bude snežiť aj v nižších polohách severozápadného Slovenska.
Najviac snehových zrážok by podľa aktuálnych predpovedí mali zaznamenať Trenčiansky a Žilinský kraj.
Vo vyšších polohách Trenčianskeho a Žilinského kraja by malo pribudnúť 5 až 15 cm čerstvého snehu, v oblasti Považia sa očakáva sneženie skôr slabšie, do 5 cm.
Do zajtrajšieho poludnia by malo v oblasti Malých Karpát napadnúť približne do 7 cm nového snehu a Myjavsko môže očakávať do 5 cm.
Najviac nového snehu teda pribudne v horských oblastiach Javorníkov, Beskýd, Malej a Veľkej Fatry či vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Na zvyšku územia sa sneženie neočakáva.
Hoci sa bude v ranných hodinách výraznejšie ochladzovať, zrážky budú od juhu postupne ustávať, čo spôsobí, že sneženie sa začne zmierňovať.