Sneh zasype rakúske cesty. Nejazdite ! Vyzvala polícia

Sneh zasype rakúske cesty. Nejazdite ! Vyzvala polícia
Peter Minárik

Zima sa vracia do Rakúska. Napadnúť môže až 40 cm. V Korutánsku v Tirolsku sa očakáva sneženie a polícia vyzvala k opatrnosti a k zimnej výbave. 

Už túto noc sa do západného Rakúska vráti zima. Od severu sa tu dostane studená, pôvodom arktická vzduchová hmota, ktorá prinesie sneženie aj do nižších polôh západného Rakúska.

Polícia apeluje na všetkých vodičov, aby pokiaľ nemuseli, tak predovšetkým v noci zo soboty na nedeľu a v nedeľu dopoludnia sa vyhli cestovaniu, pokiaľ nemajú zimné pneumatiky.

Diaľničná údržba má počas víkendu pohotovosť a nasadila na svoje vozidlá opäť radlice a doplnila posypový materiál, aby udržali cesty zjazdné, Informoval portál kleinezeitung.at,no polícia upozornila, že si je vedomá, že drvivá väčšina áut už má letné pneumatiky, no ak situácia bude taká, že vozidlá zimnej údržby nebudú vzhľadom na sneženie stíhať udržiavať diaľnice zjazdné aj s letnými pneumatikami, tak operatívne zakáže na niektorých úsekoch jazdu bez zimných pneumatík. 

Povinnosť zimných pneumatík je pri vozovke pokrytej snehom zo zákona len do 15.4., no očakávaná vlna sneženia je na začiatok mája nezvyčajná, čo si žiada nezvyčajné opatrenia.

V Rakúsku bude snežiť už od 400 metrov a napadnúť môže až 20 cm snehu.

Vo vyšších polohách môže napadnúť až 40 cm snehu. Sneh by mal zasypať niektoré mestá, napríklad Villach. 

Poľnohospodári sa obávajú noci na pondelok, kedy sa očakávajú mrazy. Naopak, tešia sa lyžiarske strediská, kde sa zimná sezóna predĺži.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd