Sneženie dorazí opäť na začiatku týždňa

Peter Minárik

Tento týždeň prináša stabilné počasie o ktoré sa stará tlaková výš. Druhá polovica tohto týždňa však už prinesie inverziu. To znamená, že za slnečným počasím sa treba vydať najmä na hory. V nížinách bude prevažne zamračené a zrána aj hmlisto. 

V priebehu nedele však od severu začne postupovať studený front, ktorý prinesie dážď. Za ním začne od severu prenikať do našej oblasti opäť studený vzduch, vďaka ktorému začne hranica sneženia klesať na 700 m n.m, na severe a východe aj nižšie.

ANIMÁCIA: Očakávaný pokles hranice sneženia

Na severe Slovenska sa očakáva opäť výdatnejšie sneženie, ktoré prinesie niekoľko centimetrov nového snehu. Na náveterných stranách hôr môže napadnúť aj viac ako 15 cm. Na zvyšku územia veľa snehu nečakajte, ale opäť sa ochladí a celodenné mrazy by mali byť realitou v budúcom týždni na väčšine nášho územia. Chladnejšie počasie by malo pokračovať a na severe to tak vyzerá na biele Vianoce.

Vyhliadku počasia nájdete TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Zajtra
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Streda
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alfréd
Štvrtok
Búrky
32 °C / 13 °C
Valéria
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd