Sneženie komplikuje dopravu. Donovaly uzavreli

Peter Minárik

Na mnohých miestach Slovenska sa vyskytujú zrážky, pričom tie sú predovšetkým na severe vo forme snehu. Hranica sneženia však začína klesať aj do nižších nadmorských výšok.

Na Slovensku sa aj naďalej ochladzuje a spolu s ochladením začína klesať aj hranica sneženia, ktorá sa z nadmorskej výšky zhruba 600 metrov znižuje na 400 metrov.

Zároveň vo vyššie spomínaných oblastiach klesajú teploty pod bod mrazu, vďaka čomu sa tvorí snehová pokrývka a čoraz viac ciest je šmykľavých.

V týchto chvíľach počasie na našom území ovplyvňuje rozsiahle zrážkové pole, ktoré bude mať dominantný vplyv na vývoj počasia až do rána. Naďalej bude prinášať pomerne výdatné zrážky.

Tie budú v nižších polohách kvapalné, no vo vyšších polohách pôjde o sneženie, pričom snehová pokrývka bude narastať. Do rána môže napadnúť 10 až 20 cm snehu a prvé problémy už snehová pokrývka spôsobuje.

Polícia upozorňuje predovšetkým na situáciu v Žilinskom kraji. Vo vyššie položených oblastiach totiž pribúda sneh.

Cesta 1/64 Fačkov-Kľak je zasnežená a vytvárajú sa na nej snehové jazyky. Naďalej platí sezónna uzávera pre nákladné vozidlá. Problémy so zasneženou cestou sú aj na úseku Bytča-Makov.

Sneženie už komplikuje aj kamiónovú dopravu na horskom priechode Donovaly. Ten je uzavretý pre nákladnú dopravu s dĺžkou nad 10 metrov z dôvodu hustého sneženia.

Donovaly, foto: Peťo Peco
Donovaly, foto: Peťo Peco

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd