Sneženie mieri na Slovensko. Na horách napadne až do 90 cm

Peter Minárik

V nadchádzajúcich hodinách čaká naše územie veterné a sychravé počasie. Na horách by mali napadnúť desiatky centimetrov nového snehu a to predovšetkým v Tatrách.

Od juhu sa v týchto chvíľach nad naše územie nasúva rozsiahle zrážkové pole, ktoré v nadchádzajúcich hodinách prinesie výraznejšie zrážky, predovšetkým do centrálneho Slovenska.

Už v týchto chvíľach sa na našom území vyskytujú prvé zrážky. V oblasti Telgártu, Popradu, ale aj Záhoria sneží. V Bratislave zasa mrholí pri teplote okolo nuly, čo môže vytvárať nebezpečnú poľadovicu.

V porovnaní s tým, čo nás však čaká sú toto veľmi nevýrazné zrážky. Už teraz sa na severe Maďarska nachádza rozsiahle zrážkové pole, ktoré začína postupovať nad naše územie.

V priebehu noci prinesie na Slovensko sneženie. Súčasne však do našej oblasti už teraz zateká teplejší vzduch, ktorý prinesie postupne oteplenie. V nižších polohách sa tak zrážky pomerne rýchlo zmenia na kvapalné.

Ráno môže byť biele ešte aj v niektorých nižších polohách na západnom a strednom Slovensku, no sneh sa ešte dopoludnia rozpustí. Oveľa výdatnejšie zrážky sa očakávajú na našich horách.

V oblasti hôr a to predovšetkým na južných návetriach sa až do utorka očakávajú výdatné zrážky, ktoré budú prevažne vo forme snehu.

Najviac zrážok sa očakáva v oblasti Tatier. Vo Vysokých Tatrách môže do utorkového poludnia napadnúť 20 až 40 cm snehu, no skutočne obrovský prísun snehu čaká juh Žilinského a sever Banskobystrického kraja.

Sneženie bude sústredené predovšetkým do oblasti Nízkych Tatier, kde by mohlo podľa aktuálnych predikcií napadnúť 50 až 70 cm čerstvého snehu, no na južných stranách hôr môže napadnúť až do 90 cm snehu.

Očakávané snehové zrážky tak potešia prevádzkovateľov lyžiarskych stredísk, ktorí sa dočkajú skutočne bohatej snehovej nádielky.

Zrážky sa už teraz nasúvajú od juhu. Ich pohyb sledujte TU. Na nižšie priložených mapách môžete vidieť očakávanú výšku novej snehovej pokrývky do utorka.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Viliam
Zajtra
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd