Sneženie pokrýva slovenské cesty

Peter Minárik

Do práce v noci vyrazia cestári na viacerých miestach. Sneh už začal pokrývať cesty. Aktuálna správa Slovenskej správy ciest hovorí o tom, že čerstvý sneh do 1 cm sa nachádza na D1 v úseku Hybe - Važec a taktiež na R4 - obchvat Svidníka.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý, na západnom Slovensku suchý až vlhký. V hornatejších oblastiach stredného Slovenska sa na povrchu vozoviek nachádza miestami vrstva kašovitého alebo utlačeného snehu do výšky 1 - 2 cm. Na väčšine územia Prešovského kraja a v hornatých okresoch Košického kraja sa na povrchu vozoviek nachádza vrstva čerstvého snehu do 1 - 2 cm, v okrese Rožňava do 3 cm.

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Kašovitý sneh do výšky 1 cm je na vozovke HP Besník, miestami do výšky 1 - 2 cm na HP Súľová, Grajnár, Čertovica a Chorepa. Čerstvý sneh do výšky 1 - 2 cm sa aktuálne nachádza na HP Vernár, Branisko, Štós a Podspády, do výšky 3 cm na HP Dobšiná.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd