Sneženie príde už zajtra. Za ním teplý front

Ľubomír Franko

Zajtra začínajú vianočné sviatky a s ich príchodom dorazí na naše územie aj studený front. Ten prinesie sneženie. Snežiť by začne už v poobedňajších hodinách na severozápade Slovenska a zrážkové pásmo sa bude rozširovať ďalej na juhovýchod. Najmä na severozápade môže pripadnúť aj 10 centimetrov. Hranica sneženia však nebude nízko (cca 400 +-100 m n.m.), čo znamená že v nižších polohách sa sneh bude rýchlo aj topiť.

Studený vzduch a sním spojené snehové zrážky by mali ostať na našom území približne deň. Už počas prvého sviatku vianočného postúpi nad naše územie teplý front, ktorý prinesie aj výdatnejšie zrážky. Hranica sneženia začne postupne stúpať ešte vyššie a sneženie sa postupne očakáva už len na horách. Ďalšie očakávanie a sneženie sa očakáva po sviatkoch, no určite nepôjde o výdatné sneženie na celom území. Každopádne na predpovedi na zajtrajší deň sa nič nemení a počas Štedrého dňa sa vo večerných hodinách môžu postupne vločky ukázať na viacerých miestach. O očakávanej výške snehu a hranici sneženia ešte budeme informovať.

ANIMÁCIA: Očakávané prúdenie a teplota v hladine 850 hPa

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd