Sneženie prinesie prvú kalamitu do týchto oblastí

Peter Minárik

Nad Slovenskom by sa malo zastaviť teplotné rozhranie, ktoré bude oddeľovať teplejší vzduch od chladnejšieho. Toto teplotného rozhranie bude postupovať cez Spiš a Banskobystrický kraj smerom k Štúrovu.

Východne od tohto rozhrania, teda na východe, či na juhu Slovenska sa očakávajú v nedeľu prevažne zrážky kvapalné a sneženie príde až v noci na pondelok. To však už nebude také výrazné a sneženie by spôsobiť výraznejšie problémy nemalo.

Západne od tohto frontálneho rozhrania, teda v okolí Popradu, v Žilinskom, v Trenčianskom kraji, na Záhorí a na západe Slovenska by sneženie mohlo spôsobiť prvú snehovú kalamitu.

Podľa aktuálnych predpovedí by malo na našom území napadnúť do 10 cm snehu, avšak na severe, predovšetkým v Žilinskom kraji, by mohlo napadnúť až okolo 20 cm.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Zajtra
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd