Sneženie trápi Slovensko. Postaralo sa už aj o dopravnú nehodu či prerušenie futbalového zápasu

Dominik Cenkner

Sneženie, ktoré k nám dnes dorazilo naďalej spôsobuje problémy. Podpísalo sa pod prvú vážnejšiu dopravnú nehodu či prerušenie futbalového zápasu.

Kým v okolitých krajinách snežilo od rána, najmä teda v Česku, v našich končinách začalo snežiť s príchodom popoludnia. Najvýdatnejšie sneží na západe krajiny, kde počasie okrem vlhkej tlakovej níže od Jadranu ovplyvňuje aj studený vzduch zo severu.

Nepriaznivé počasie, ktoré zavítalo aj do nášho hlavného mesta, sa už postaralo o sériu problémov, najmä teda na cestách. Kvôli sneženiu však musel byť prerušený aj futbalový zápas.

Situácia na cestách

Sneh spôsobuje problémy vodičom na cestách najmä na západe krajiny, ale aj v horských oblastiach stredného Slovenska. Neupravené cesty sú najmä v okolí Malaciek, či medzi Bánovom a Novými Zámkami.

Polícia na sociálnej sieti už informovala aj o prvej vážnejšej dopravnej nehode v súvislosti so snežením. Došlo k nej na 36 kilometri diaľnice D2 v smere do Bratislavy.

Vodiča musela privolaná RZP odviesť na ošetrenie do nemocnice. Polícia aj preto vyzýva vodičov, aby v súvislosti so zhoršenými poveternostnými podmienkami zvýšili svoju pozornosť, opatrnosť a jazdu prispôsobili povahe a stavu vozovky.

zdroj: facebook.com/Polícia - Bratislavský kraj
zdroj: facebook.com/Polícia - Bratislavský kraj

Prerušený futbalový zápas

Husté sneženie sa postaralo aj o predčasné ukončenie piatkového stretnutia 16. kola futbalovej Fortuna Ligy medzi FK Senica a MŠK Žilina. Rozhodca Michal Smolák sa vzhľadom na stav ihriska rozhodol zápas ukončiť predčasne.

V priebehu prvého polčasu mohli televízni diváci vidieť, ako sa zo zelenej hracej plochy stáva biela. Situácia sa zhoršila v priebehu polčasovej prestávky, kedy plochu takmer kompletne zasnežilo.

Zápas medzi Senicou a Žilinou museli prerušiť, zdroj: voyo.markiza.sk
Zápas medzi Senicou a Žilinou museli prerušiť, zdroj: voyo.markiza.sk

Snežiť prestane počas noci

Snehová pokrývka sa začína na našom území vytvárať predovšetkým práve v týchto chvíľach, kedy sa studená vzduchová hmota dostáva aj do nižších vrstiev. Najviac snehu by malo spadnúť na Záhorí. A to aj okolo 10 cm.

Sneženie ustane v nočných hodinách. A aj keď zajtra by sme si od neho mali oddýchnuť, už v nedeľu by sa mohlo vrátiť späť.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
17 °C / 4 °C
Kazimír
Zajtra
Prehánky
15 °C / 1 °C
Fridrich
Streda
Prehánka dažďa so snehom
13 °C / -1 °C
Radoslav
Štvrtok
Skoro jasno
12 °C / 0 °C
Tomáš
Piatok
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Alan
Sobota
Polooblačno
12 °C / -1 °C
Františka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd