Snežiť začne aj v nižších polohách. V noci napadne aj 10 cm

Snežiť začne aj v nižších polohách. V noci napadne aj 10 cm
Peter Minárik

Od severozápadu sa začína na našom území ochladzovať a spolu s tým začína klesať aj hranica sneženia. Na severe môže snežiť aj v nižších polohách. 

Zatiaľ čo vo vyšších polohách aktuálne výrazne sneží, tak v nižších polohách prší. Na severe Slovenska však v nasledujúcich hodinách klesne hranica sneženia ešte nižšie. 

Po 15:00 by sa prvé vločky mali na severe nášho územia objavovať už aj v polohách okolo výšky 400 m n.m., pričom v severozápadných okresoch Slovenska nie je vylúčené, že sa snehové vločky objavia aj v nižších polohách.

Dôležitá je však výška 400 m n.m. Snežiť totiž môže aj nižšie, ale práve nad touto výškou sa snehové vločky budú aj udržiavať a vytvárať sa tak začne snehová pokrývka.

Zatiaľ čo na väčšine nášho územia zrážky v priebehu večera začnú ustávať, tak severné prúdenie, ktoré naviac bude aj vlhké bude prinášať do severných regiónov Slovenska sneženie aj naďalej.

Snežiť by na severe malo až do zajtrajšieho poludnia a v polohách od 400 m n.m. by mohlo pripadnúť až okolo 10 cm nového snehu, Na horách budeme výšku nového snehu počítať až na desiatky centimetrov.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd