Sobota bude bez zrážok, no v nedeľu začne opäť pršať

Peter Minárik

Počas víkendu nás čaká prevažne chladné počasie. Zatiaľ čo v sobotu bude na našom území počasie bez zrážok, tak v nedeľu už zaprší.

Piatok priniesol nečakaný priebeh počasia na našom území. V ranných hodinách sa na severozápade Maďarska sformovali búrky, ktoré začali postupovať naprieč celým našim územím a búrky mali aj supercelárne črty. Do viacerých oblastí prinášali krúpy.

Cez víkend sa však už počasie upokojí, ale nemôžeme hovoriť o tom, že nás čaká priaznivé počasie. Bude chladno, oblačno a aj sychravo.

Počasie totiž v našej oblasti zostáva aj naďalej pod vplyvom vlniaceho sa frontálneho rozhrania, ktoré sa tiahne zo západného Stredomoria, cez Alpy, severný Balkán až nad Čierne more a na tomto frontálnom rozhraní sa tvoria búrky a zrážky.

Tie nás opäť zasiahnu počas víkendu, no sobota ešte bude pokojná. Na našom území by malo prevládať prevažne polooblačné až oblačné počasie bez zrážok. Teploty by sa mali pohybovať od +14 do +20 °C.

V nedeľu sa však už očakávajú zrážky. Prvé zrážkové pole sa nad naše územie nasunie v skorých ranných hodinách od juhozápadu a postupne sa rozšíri nad celé naše územie. 

V nedeľu počas dňa zrážky ustanú, no popoludní prejdú do prehánok, ktoré sa vyskytnú predovšetkým na severe Slovenska.

Cez víkend by však malo byť stále chladno. Teploty nad hranicu +20 °C vystúpia až budúci týždeň. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Polooblačno
23 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd