Sobota sa bude niesť v znamení dažďa, snehu aj silnejšieho vetra

Dominik Cenkner

Pred nami je ďalší víkend, ktorý neprinesie prívetivé počasie. Pripravení treba byť na všetko, kým na strednom a východnom Slovensku sa očakáva najmä sneženie, na západe to bude dážď. Poďme však po poriadku.

Počasie u nás bude počas soboty ovplyvňovať teplotne výrazné frontálne rozhranie. To sa bude vlniť nad našou oblasťou pričom bude zároveň oddeľovať studený vzduch nad severnou Európou a teplý vzduch nad južnou Európou.

Počas dňa preto treba počítať s oblačným až zamračeným počasím. Na viacerých miestach sa vyskytnú zrážky, na západe prevažne vo forme dažďa a na strednom a východnom Slovensku prevažne vo forme sneženia.

V nižších polohách sa môže miešať dážď so snehom a vylúčená nie je ani tvorba poľadovice. Vodiči za volantom by si preto mali dať pozor.

Oproti včerajšku sa ochladí. Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od -2 °C do +3 °C. Teplejšie bude len na západe a na juhu stredného Slovenska.Tam teplota vystúpi na +4 °C až +9 °C.

Očakávané množstvo snehu ku dnešnému dňu o 22. hodine, zdroj: meteologix.com
Očakávané množstvo snehu ku dnešnému dňu o 22. hodine, zdroj: meteologix.com

Na sobotnej pohode sa nepodpíše ani vietor. Ten bude miestami slabý, ale na juhu západného a stredného Slovenska bude fúkať východný, na východe severný vietor, ktorý naberie aj na rýchlosti.

Tá by sa mala pohybovať v rozmedzí 3 až 8 m/s. V nárazoch však môže dosiahnuť aj okolo 12 m/s.

Ako sme už spomínali, nad Európou sa nachádzajú dve výrazné vzduchové masy, ktoré budú počasie ovplyvňovať v najbližších hodinách a dňoch.

Bude preto zaujímavé sledovať aktuálny vývoj, preto sledujte našu stránku, či už prostredníctvom Predpovede, alebo iRadaru, alebo prostredníctvom našich článkov, ktoré vám k aktuálnej situácii prinesieme.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Zajtra
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Piatok
Búrky
29 °C / 12 °C
Beáta
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd