Sobotné búrky priniesli na viaceré miesta prívalové zrážky

Dominik Cenkner

Ani v dnešný deň naše územie neobišli búrky. Prvé z nich sa začali objavovať už v dopoludňajších hodinách. Sprevádzané boli najmä prívalovými zrážkami.

Nad našim územím sa nachádza veľmi teplý, ale vlhký a nestabilný vzduch. Najskôr sa búrky začali tvoriť na východnom Slovensku, kde boli väčšinou stacionárne. Preto sa očakávalo, že prinesú väčšie úhrny zrážok.

Prehánky sa potom vyskytovali aj na západe našej krajiny. Rovnako ako pri búrkach, aj tu ich bolo viac než dosť.

Najväčší úhrn zrážok zaznamenali na Dargove, kde za posledných 24 hodín spadlo 54,8 mm. Nezaostáva ani horská Chata pod Hrbom, kde medzi 17. a 18. hodinou namerali 36,4 mm zrážok. 

Vysoké úhrny namerali aj na západnom Slovensku. Nitra hlási počas dnešného dňa 40,3 mm, Čab-Sila - Radošinka 30,6 mm, Nová Dedinka rovných 24 mm či Sládkovičovo 21,3 mm zrážok.

Okrem silnejších zrážok sa pri búrkach miestami objavili aj krúpy. Tie spôsobili škody napr. v Golianove.

Búrky sa po 19. hodine vyskytovali v okolí Detvy, v týchto chvíľach však už ustávajú. Aktuálnu situáciu môžete sledovať prostredníctvom nášho iRadaru.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky
13 °C / -1 °C
Rudolf
Zajtra
Prehánky
12 °C / -1 °C
Valér
Piatok
Prehánky
11 °C / -3 °C
Jela
Sobota
Občasný dážď
10 °C / -4 °C
Marcel
Nedeľa
Občasný dážď
11 °C / -4 °C
Ervín
Pondelok
Prehánky
11 °C / -2 °C
Slavomír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd