Španielsko sužuje sneženie. Do nedele napadne ďalších 30 cm

Peter Minárik

Zatiaľ či nižšie polohy strednej Európy na výraznejšiu snehovú nádielku čakajú, tak v Španielsku zápasia so snežením, pričom do nedele napadnú ďalšie centimetre.

Počasie v Španielsku skôr pripomína počasie v Rusku. V oblasti sa vyskytujú aj celodenné mrazy a nočné teploty lámu historické rekordy.

Okrem mrazov však Španielov sužuje aj sneženie, ktoré už spôsobilo problémy a ďalšie problémy sa očakávajú v nasledujúcich dňoch. Sneh môže pokryť až polovicu Španielska.

"Ak sa predpovede potvrdia, môžeme čeliť najrozsiahlejším snehovým zrážkam za posledné roky," uviedol hovorca Španielskej meteorologickej agentúry (AEMET) Ruben del Campo, ktorého citovala agentúra AFP.

Už popoludní bolo hlavné mesto Madrid pokryté snehom, rovnako aj rozsiahla centrálna provincia Kastília–La Mancha.

Sneh tam priniesla búrka Filomena. Priniesla aj intenzívne dažde a silný vietor na juhozápadné pobrežie i na Kanárske ostrovy.

Viac ako polovica krajiny je v pohotovosti v dôsledku sneženia, ktoré má trvať do nedele a postihuje najmä stredné, severné a východné regióny.

Do štvrtka popoludnia bola doprava narušená v dôsledku sneženia na takmer 200 cestách a meškali aj niektoré vlaky.

Počasie bude v nasledujúcich hodinách pod vplyvom tlakovej níže, ktorá prinesie do nedele ďalších až 30 cm snehu. Sneženie bude plošnejšieho charakteru.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
32 °C / 12 °C
Vratislav
Zajtra
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Alfréd
Štvrtok
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Piatok
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd