Španielsku Malorku zasiahla opäť silná búrka. Priniesla rekordné zrážky

Veronika Sádovská

Španielsku Malorku znova spustošilo počasie. Vyčíňali tam búrky aj s rekordnými zrážkami.

Búrky s rekordnými zrážkami zaplavili ulice, domy a garáže na Malorke. Podľa najnovších informácií je pozitívnou správou to, že sa nikto nezranil. Zasiahnuté bolo aj hlavné mesto ostrova La Palma.

Na španielskom stredomorskom ostrove Mallorca boli posledné dni poriadne turbulentné. Búrky priniesli silné dažde najmä na juhozápade ostrova.

Hasiči mali plné ruky práce

Hasiči museli odčerpávať vodu z pivníc a garáží na desiatkach miest. Niektoré inak malé potoky sa zmenili na zúrivé rieky.

Záchranná služba musela zachraňovať ľudí z najmenej jedného vozidla. Búrka zničila aj niekoľko striech a poškodila budovy a autá.

Dochádzalo aj k mnohým zdržaniam v doprave. Jednou dobrou správou je to, že nikto sa vážne nezranil.

Spadlo vyše 100 mm zrážok

Na severe hlavného mesta ostrova La Palma spadlo za 24 hodín do stredy rána viac ako 100 mm zrážok, čo predstavuje 100 litrov vody na meter štvorcový.

Na mernej stanici na Baleárskej univerzite to bolo 104 mm a v okrese Secar de la Real dokonca 119 mm. Ide o najväčšie množstvá zrážok, aké kedy boli namerané súčasne na dvoch staniciach za jeden deň.

Situácia sa teraz po búrlivých dňoch opäť upokojila tak na Malorke, ako aj na ostatných Baleárskych ostrovoch zasiahnutých búrkou.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
18 °C / 0 °C
Františka
Zajtra
Skoro jasno
18 °C / 1 °C
Branislav
Streda
Jasno
19 °C / 0 °C
Angela
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
17 °C / 1 °C
Gregor
Piatok
Skoro jasno, prehánky
17 °C / 1 °C
Vlastimil
Sobota
Skoro jasno
17 °C / 0 °C
Matilda
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd