Stav slovenských nemocníc v praxi: Po intenzívnom lejaku zaplavilo ružinovskú Univerzitnú nemocnicu

09.06.2023 o 12:50 - Dominik Cenkner

Búrky už niekoľko dní spôsobujú na Slovensku škody a problémy. Po tých štvrtkových sa ukázalo, ako je na tom slovenské zdravotníctvo.

Synoptická situácia v týchto dňoch je pomerne jednoduchá. Vo vlhkom vzduchu sa nad našou oblasťou naďalej udržuje nevýrazné tlakové pole. 

V praxi to však znamená, že sa na viacerých miestach tvoria stacionárne búrky. Pre tie sú charakteristické vyššie úhrny zrážok, keďže sa bunka s búrkami nepresúva, resp. presúva sa ďalej len veľmi pomaly. 

Tieto dni tak priniesli na naše územie desiatky mm zrážok. Zaznamenali ich aj v Bratislave. 

Množstvo zrážok spôsobilo problémy aj v nemocnici

Prívalové zrážky v našom hlavnom meste sa postarali o množstvo problémov. Zaplavené boli parkoviská či celé úseky ciest. 

Voda sa dostala aj do ružinovskej Univerzitnej nemocnice. Pacienti v čakárni sa tak mohli pri čakaní na vyšetrenie schladiť. 

Ono by to bolo smiešne, keby to neodzrkadľovalo stav slovenských nemocníc. Viaceré z nich potrebujú financie na rekonštrukcie, ale čakajú na nich márne. 

Vyjadrila sa aj samotná nemocnica

Nepríjemnú situáciu, ktorá vznikla po štvrtkových búrkach, komentovala už aj samotná nemocnica. Tá pracuje na odstránení následkov.

„Odstraňujeme škody v suteréne polikliniky v Nemocnici Ružinov, ktoré spôsobil prívalový dážď. Prevádzka nemocnice je aktuálne v plnom režime bez obmedzení. Vytopenie sa netýka iba nemocnice v Ružinove, problém je takmer v celej Bratislave, kde bola kanalizácia dimenzovaná pred mnohými rokmi a v súčasnosti je nedostačujúca,“ uviedla pre TASR hovorkyňa UNB Eva Kliská.

Reklama MediaAd