Štedrý večer bol niekde predsa len biely. Vo vyšších polohách napadol sneh

Ľubomír Franko

Počas štedrého dňa prechádzal cez naše územie studený front. Ten v neskorých večerných hodinách priniesol ochladenie a do vyšších polôh aj sneženie.

Sneženie nebolo výrazné. Väčšina zrážok na studenom fronte totiž vypadávala v teplejšom vzduchu. Studený vzduch, ktorý prenikol za frontom ale predsa len priniesol sneženie.

Už krátko popoludní začala hranica sneženia klesať. Napríklad v lyžiarskom stredisku Roháče Spálená padal sneh o 13:00 už od nadmorskej výšky asi 1400 metrov nad morom. Do večera hranica klesla ešte nižšie a v neskorých večerných hodinách snežilo už od nadmorskej výšky približne 900 metrov.

Dnes ráno klesla hranica sneženie ešte nižšie, no zrážok je už len veľmi málo a preto sa sneženie vyskytuje len výnimočne. V polohách nad cca 700 metrov sa ale vytvoril snehový poprašok, ktorý aspoň trochu pripomenul vianočnú atmosféru.

Pohľad na obec Habovka, zdroj: 3omedia.sk, obec Habovka
Pohľad na obec Habovka, zdroj: 3omedia.sk, obec Habovka

Ďalšie dni nebudú na sneh bohaté. V severozápadnom prúdení sa sneh očakáva len na krajnom severovýchode Oravy a na severe Kysúc, v severnej a severozápadnej časti Tatier a takisto na severe a severovýchode Prešovského kraja.

Už začiatkom týždňa dorazí na naše územie výraznejšie oteplenie, ktoré prinesie opäť kladné teploty. Oteplí sa aj na horách, no nie natoľko, aby tam pršalo. Vysoké polohy sa tak môžu tešiť na nádielku snehu, no v polohách pod 1000 metrov pôjde od budúceho týždňa prevažne o dažďové zrážky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd