Strach a panika v Rakúsku

Ľubomír Franko

Extrémne búrky v Štajersku spôsobili od piatku do nedele enormné škody. Búrky boli sprevádzané mimoriadnymi zrážkovými úhrnmi, ktoré mali za následok výrazný vzostup lokálnych tokov. Pri búrkach prišiel o život len 13-ročný chlapec, na ktorého spadol strom keď spal v stane. Stav živelnej pohromy bol vyhlásený v okresoch Liezen, Murau a Murtal. V piatok večer muselo byť v meste Oberwölz evakuovaných 200 ľudí, no následne im bolo povolené vrátiť sa do domovov. V sobotu sa búrky v meste vyskytli opäť a toky začali znovu extrémne rýchlo stúpať. Ľudia tak museli byť evakuovaní po druhý krát v priebehu dvoch dní.

V obci Dorfgastein v okrese Sankt Johann im Pongau ohrozoval miestny potok aj hotel. Ľudia zostali v strachu a panike. Problémy však hlásili aj v Tirolsku, v obci Tux, kde sa vylial miestny potok. Na viacerých miestach spadlo za uplynulé tri dni viac ako 100 milimetrov zrážok. Búrky sa v oblasti očakávajú aj počas dnešného dňa. 

 
AKTUALIZÁCIA: Do oblastí mieria ďalšie intenzívne búrky, ktoré môžu situáciu zhoršiť. Viac sa dočítate TU.
Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 10 °C
Vilma
Zajtra
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Piatok
Dážď
23 °C / 7 °C
Petronela
Sobota
Dážď
25 °C / 6 °C
Žaneta
Nedeľa
Búrky
28 °C / 11 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 10 °C
Karolína
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd