Stred Slovenska zasiahla silná búrka s krupobitím. Brezno zatopilo a HLÁSIA ŠKODY

Ema Bazhaykin

Nebezpečné búrky na východe Slovenska dozneli, búrlivé počasie však naplno stále úraduje na strednom Slovensku. Brezno sužujú intenzívne búrky, ktoré už napáchali škody.

Stredným a východným Slovenskom sa dnes ženú intenzívne búrky, ktoré prinášajú vysokú bleskovú aktivitu, lokálne krupobitie, ale predovšetkým silné prívalové dažde.

Tie už dnes ohrozovali juhovýchod Slovenska, kde najmä v okolí Košíc a v okrese Gelnica hrozil 3. stupeň výstrahy pred povodňami. Voda tu zaplavila železničné trate, kvôli čomu musela byť pozastavená železničná doprava.

Najviac zrážok na východe priniesli búrky v obci Ždaňa pri Košiciach, kde v priebehu 3 hodín spadlo vyše 83,9 mm zrážok.

Neskôr sa vrtochy počasia naplno prejavili aj v Dolnom Kubíne, kde voda zaplavila cestu pod železničným mostom a siahala autám až po okná. Úsek bol dlhšie neprejazdný. 

 

V priebehu jednej hodiny v Dolnom Kubíne spadlo vyše 25 mm zrážok, podľa amatérskych zrážkomerných staníc dokonca vyše 30 mm.

V podvečerných hodinách zasiahla silná búra sprevádzaná krúpami a prívalovými lejakom Brezno.

Brezno zasiahla prívalová povodeň s krúpami, ulice sú pod vodou

Zatiaľ čo východ Slovenska si už od búrok môže oddýchnuť, na strednom Slovensku neustále pokračujú. Aktuálne sú najsilnejšie v okolí Brezna, kde sa prejavujú nielen výraznou bleskovou aktivitou, ale aj silným dažďom a dokonca krúpami.

 

Za 15 minút tu spadlo vyše 22 mm zrážok, ktoré boli sprevádzané krúpami o veľkosti golfových loptičiek.

Ako uviedol primátor Tomáš Abel, polícia už monitoruje škody a hasiči odstraňujú polámané stromy. Búrka dokonca porozbíjala okná na súkromných domoch aj mestskom úrade, hlásia aj poškodené autá.

Zatopené zostali aj viaceré ulice a cesty. Pod vodou je napríklad ulica ČSA pri Pointe, buďte tam preto za volantom ostražití.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Jasno
33 °C / 15 °C
Dušana
Zajtra
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Nedeľa
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd