Studený front prináša na Slovensko výdatné zrážky. Na východe sa aj blýska

Ľubomír Franko

Cez Slovensko aktuálne postupuje zvlnený studený front, ktorý prináša početné zrážky. Miestami napršalo už aj 40 mm a pršať bude aj naďalej. Od západu sa zároveň vyjasňuje.

V nedeľu máme na Slovensku dva charaktery počasia. Na krajnom západe sa za frontom už vyjasnilo a pozorujeme tam polojasné počasie, na strednom a východnom Slovensku výdatne prší.

Na strednom a východnom Slovensku stále úraduje zvlnený studený front, ktorý prináša dážď. Do dnešného obeda napršalo za posledných 24 hodín najviac na stanici Muranská Huta - Predná Hora, kde spadlo už 29,8 mm zrážok.

Úhrn zrážok za posledných 24 hodín, zdroj: SHMÚ
Úhrn zrážok za posledných 24 hodín, zdroj: SHMÚ

Mimo zrážkomerných staníc napršalo najviac podľa radarových odhadov v oblasti od Prešova po Košice, kde mohlo pri nočných búrkach spadnúť až okolo 40 mm.

Dnes sme už zaznamenali aj búrky. Tie sa vyskytli na krajnom východe, v okrese Snina. Búrky neboli intenzívne a priniesli hlavne intenzívnejšie zrážky.

Satelitná snímka o 11:35, data: Eumetsat, software: MSG Proc by Ján Kaňák
Satelitná snímka o 11:35, data: Eumetsat, software: MSG Proc by Ján Kaňák

V priebehu dňa sa bude postupne od západu zmenšovať oblačnosť a krajšieho počasia sa dočká postupne väčšina územia Slovenska. Vo východnej polovici územia ale treba zatiaľ počítať s dažďom.

Postup zrážok a búrok môžeš pozorovať aj LIVE na našom iRadare.

Z krajšieho počasia sa ale dlho tešiť nebudeme. Už v pondelok nás čaká vlna výdatného dažďa, ktorý by mal zasiahnuť veľkú časť nášho územia. Upršaný by mal byť aj utorok.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
37 °C / 16 °C
Henrich
Zajtra
Skoro jasno, búrky
35 °C / 15 °C
Drahomír
Streda
Skoro jasno
34 °C / 15 °C
Bohuslav
Štvrtok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Kamila
Piatok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Dušana
Sobota
Horúco
36 °C / 14 °C
Iľja
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd