Studený front sa približuje, v Nemecku búrky

Ľubomír Franko

Dominantným tlakovým útvarom v strednej a východnej Európe je naďalej tlaková výš so stredom nad východnou Škandináviou a severozápadným Ruskom. Po zadnej strane tlakovej výše k nám z Balkánu prúdi teplejší a suchší vzduch. Rozdielne počasie je na západe Ruska a v severovýchodnej polovici Ukrajiny. V týchto oblastiach sa vytvorila inverzná vrstva a pretrváva tam celodenná nízka oblačnosť. 

Medzitým sa však do západnej Európy nasunul studený front spojený s brázdou nízkeho tlaku vzduchu, ktorá zasahuje do strednej Európy od severozápadu. Na studenom fronte sa vyskytujú aj búrky, momentálne sa blýska v Nemecku. Tam sa dokonca vytvorila línia búrok, ktoré prinášajú aj krupobitie. V oblasti udrelo už viac ako 10 000 bleskov. 

Tento studený front by mal počas noci na utorok začať ovplyvňovať počasie aj u nás. Nad našim územím sa začne vlniť a postupne prinesie početné zrážky, ojedinele aj búrky.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd