Štvrtok prinesie premenlivé a veterné počasie. Naďalej bude chladno

Dominik Cenkner

Nočné búrky pomaly, ale isto, dozneli a my sme sa zobudili do štvrtkového rána. Oproti včerajšku nás čaká podstatne pokojnejšie počasie, ale naďalej bude chladno.

Cez naše územie smerom na východ rýchlo postúpi studený front. Za ním sa k nám v chladnom vzduchu od juhu prechodne rozšíri okraj tlakovej výše. Presne tieto faktory ovplyvnia počasie počas dnešného dňa.

Štvrtok prinesie premenlivú, zrána lokálne aj zmenšenú oblačnosť. Ojedinele treba počítať aj s prehánkami, najmä v horských oblastiach.

Vo vyšších polohách môže snežiť. Letné oblečenie ešte stále nevyťahujte, teda ak nie ste otužilci.

Naďalej totiž bude na toto obdobie chladno. Na juhozápade dokonca miestami, podľa modelov, aj o 9 °C chladnejšie než je dlhodobý priemer.

 Rozdiel očakávanej teploty od dlhodobého priemeru (°C). Štvrtok 06.05. o 14:00 h, zdroj: imeteo.sk
Rozdiel očakávanej teploty od dlhodobého priemeru (°C). Štvrtok 06.05. o 14:00 h, zdroj: imeteo.sk

Kedy sa dočkáme teplejšieho počasia?

Skôr než si zodpovieme túto otázku, pripomeňme si dnešné maximálne teploty. Tie sa budú pohybovať v rozmedzí od +12 °C do +17 °C.

Na Kysuciach, Orave a pod Tatrami bude chladnejšie. A to okolo +10 °C.

Fúkať bude spočiatku slabý vietor. Neskôr juhozápadný rýchlosťou 3 až 9 m/s, v nárazoch ojedinele okolo 14 m/s, čo je približne 50 km/h.

Počasie sa u nás zlepší až s príchodom nového pracovného týždňa. Bude prevažne jasno a teploty sa budú šplhať až k +28 °C. Tieto dni si budeme musieť užiť, pretože spomínané oteplenie nebude mať dlhodobejší charakter.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Polooblačno
30 °C / 14 °C
Iľja
Zajtra
Jasno
31 °C / 12 °C
Daniel
Pondelok
Skoro jasno, búrky
34 °C / 15 °C
Magdaléna
Utorok
Búrky
29 °C / 11 °C
Oľga
Streda
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Vladimír
Štvrtok
Polooblačno
25 °C / 7 °C
Jakub
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd