Suché počasie skončí najskôr v závere týždňa. Doraziť môžu búrky

Ľubomír Franko

Počas dnešného dňa prešiel cez naše územie studený front, ktorý ale veľa zrážok nepriniesol. Zrážky nateraz opäť ustanú a očakávame ich najskôr v závere týždňa.

Sucho je na Slovensku naozaj výrazné. Zrážok za posledné týždne veľa nespadlo a prevládajúci charakter počasia bol anticyklonálny. Pozorovali sme preto slnečné, málo veterné dni.

Počas nedele prešiel cez územie Slovenska studený front, ktorý priniesol zrážky na západ a juh Slovenska. Najviac napršalo na juhu Trenčianskeho a v Banskobystrickom kraji. 

Zrážky nás počas najbližších dní nečakajú. Chrbát tlakovej výše so stredom nad Škandináviou bude prinášať slnečné a suché počasie aj a naďalej. 

Zrážky čakajú naše územie najskôr v závere týždňa, niektoré modely rátajú s prechodom studeného frontu už počas piatku.

Zatiaľ sa nedá presne povedať kedy zaprší, no v závere týždňa sa na našom území môžu objaviť prehánky a búrky, ktoré by intenzitu sucha zmiernili. 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
26 °C / 10 °C
Dušan
Zajtra
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Vilma
Štvrtok
Polooblačno
27 °C / 8 °C
Ferdinand
Piatok
Prehánky, búrky
27 °C / 7 °C
Petronela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd