Tento týždeň bude veľmi teplý: Neuveríte, kam až teploty porastú

Tento týždeň bude veľmi teplý: Neuveríte, kam až teploty porastú
Ema Bazhaykin

Nasledujúci týždeň prinesie na december nezvyčajne vysoké teploty, na slnečné počasie sa však netešte.

Zatiaľ čo do severnej Ameriky prináša rozpadnutý polárny vír prudké ochladenie až pod -20 °C a kopy snehu, situácia v Európe vyzerá úplne inak. 

 

December je v plnom prúde, namiesto zimy tu však máme jarné teploty.

Do našej oblasti postupuje od západu okludujúci frontálny systém spojený s tlakovou nížou, ktorej stred sa presúva zo Severného mora nad juh Švédska. Za ním k nám prúdi od juhozápadu teplý vzduch.

Pod jeho vplyvom budú v priebehu tohto týždňa prevládať aj na Slovensku teploty vyššie o viac ako 5 °C než dlhodobý priemer pre začiatok decembra.

Tento týždeň bude veľmi teplý, slnečné počasie však nečakajte

Zima si momentálne dáva pauzu – sneh sa topí a nočné mrazy ustupujú. Snehová pokrývka pretrváva už len vo vyšších polohách od približne 1 000 metrov nad morom.

Aj tam však pomaly ustupuje, lebo teploty budú v nasledujúcich dňoch v plusových hodnotách.

Snehová pokrývka začiatkom týždňa
Snehová pokrývka začiatkom týždňa, zdroj: iMeteo
Koncom týždňa sa snehová pokrývka udrží prevažne v najvyšších polohách Vysokých a Nízkych Tatier
Koncom týždňa sa snehová pokrývka udrží prevažne v najvyšších polohách Vysokých a Nízkych Tatier, zdroj: iMeteo
 
 

 

Teplý front prinesie nadpriemerne vysoké teploty – na mnohých miestach Slovenska sa denné maximá môžu vyšplhať až k +11 °C, miestami dokonca vyššie.

Už v utorok budú teploty atakovať +11 °C, lokálne aj vyššie
Už v utorok budú teploty atakovať +11 °C, lokálne aj vyššie, zdroj: iMeteo

Prúdenie od juhozápadu posunie teploty výrazne nad decembrový priemer. V nasledujúcich dňoch teploty vystúpia ešte vyššie a uprostred budúceho týždňa môžu miestami atakovať dokonca rekordy.

Hoci sa oteplí, počasie zostane prevažne zamračené alebo oblačné, len ojedinele sa prechodne môže objaviť aj zmenšená oblačnosť. Pripravte sa aj na občasné slabými zrážky so slabým vetrom.

Takýto charakter počasia vydrží až približne do polovice decembra, viac sa dozviete v našej dlhodobej predpovedi >>>

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
9 °C / 0 °C
Marína
Zajtra
Oblačno
11 °C / 0 °C
Izabela
Streda
Hmla
9 °C / 0 °C
Radúz
Štvrtok
Polooblačno
11 °C / 4 °C
Hilda
Piatok
Hmla
9 °C / 0 °C
Otília
Sobota
Polooblačno
7 °C / -3 °C
Lucia
Stiahnite si našu novú aplikáciu o počasí Stiahnuť Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe
Reklama MediaAd