Teplé počasie dorazí na naše územie počas víkendu

Teplé počasie dorazí na naše územie počas víkendu
Peter Minárik

Do našej oblasti zatiaľ prúdi chladnejší vzduch od severu, no to sa už v nasledujúcich dňoch začne meniť a postupne k nám zavíta teplý vzduch.

Chladnejšie počasie by na našom území malo zotrvať až do konca pracovného týždňa. Stále sa totiž nachádzame v relatívne chladnejšom vzduchu. Otepľovať sa bude najmä počas víkendu.

Aktuálne sa totiž nad Škandináviou nachádza rozsiahla tlaková výš od ktorej závisí prúdenie v našej oblasti. Postupne sa toto prúdenie bude meniť na východné a neskôr na južné. Postupne tak budú rásť aj teploty na našom území.

Až do konca pracovného týždňa nás čakajú teploty, ktoré sa budú pohybovať prevažne do +20 °C. Teploty budú stále pod hranicou dlhodobého normálu.

Zmena príde cez víkend, kedy by teploty na našom území mohli rásť až k hodnote +25 °C a z teplotného podnormálu sa dostaneme do teplotného nadnormálu. Teplé počasie je tak už na dohľad.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Prehánky, búrky
24 °C / 8 °C
Želmíra
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Sobota
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Urban
Nedeľa
Prehánky, búrky
27 °C / 9 °C
Dušan
Pondelok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Iveta
Utorok
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Viliam
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd