Teplota dnes vystúpi do +10 °C. Na severe a východe bude doznievať sneženie a prehánky

Dominik Cenkner

Počasie počas štvrtkového dňa rozdelí naše územie na dve časti. Kým na západe bude teplejšie a len minimálne sa vyskytnú prehánky, na strednom a východnom Slovensku treba počítať najmä z rána so snežením, zmiešanými prehánkami a tu bude aj chladnejšie.

Počasie u nás bude ovplyvňovať frontálny systém, ktorý postúpi z karpatskej oblasti ďalej na východ. Zároveň sa od severu nad Pobaltie a Bielorusko presunie tlaková výš.

Štvrtok preto prinesie oblačné až zamračené počasie, pričom miestami môže byť dokonca hmlisto. V južnej polovici územia bude časom oblačnosti menej.

Na severe a východe však zrána a dopoludnia treba počítať miestami so snežením, alebo sa vyskytne dážď so snehom či mrholenie. Počas dňa však aj tu budú zrážky ustávať.

Takéto počasie bude priať na strednom a východnom Slovensku tvorbe poľadovice a vylúčené ani tu nie sú hmly. Na cestách si preto dávajte pozor a radšej jazdite obzvlášť opatrne.

Teploty oproti včerajšku mierne porastú, najmä v chladnejších oblastiach. Maximálna denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od 0 °C do +5 °C. Na západe a v západnej časti Banskobystrického kraja bude teplejšie, a to od +5 °C do +10 °C.

Fúkať bude severozápadný až severný vietor rýchlosťou 3 až 8 m/s, ktorý bude postupne slabnúť. Na strednom Slovensku sa očakáva dokonca len slabý vietor.

Výraznejšia zmena počasia nás nečaká ani v ďalších dňoch. V noci bude mrznúť a počas dňa teplota vystúpi do +10 °C, pričom rátať bude treba s prehánkami či mrholením.

Viac o počasí v ďalších dňoch si môžete pozrieť v našej predpovedi.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Občasný dážď
19 °C / 6 °C
Anton
Zajtra
Zamračené
23 °C / 7 °C
Vasil
Sobota
Jasno
26 °C / 7 °C
Vít
Nedeľa
Prehánky
25 °C / 10 °C
Blanka
Pondelok
Prehánky, búrky
28 °C / 12 °C
Adolf
Utorok
Skoro jasno
30 °C / 11 °C
Vratislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd