Teploty budú narastať. Budúci týždeň extrémne teplý

Ľubomír Franko

Počasie a našom území momentálne ovplyvňuje oblasť vysokého tlaku vzduchu so stredom nad západným Ruskom. Po jej okraji k nám od severovýchodu prúdi teplý a vlhký vzduch, ktorý sa dostáva do oblasti východnej Európy po okraji tlakovej níže so stredom nad Čiernym morom. 

Počas nasledujúceho týždňa sa situácia zmení. Tlaková níž nad Čiernym morom začne slabnúť a naopak, v oblasti západnej Európy sa vytvorí tlaková níž. Od juhozápadu tak začne do strednej Európy prúdiť mimoriadne teplý tropický vzduch. 

Teploty pôjdu nahor

Teploty budú už od dnes pravidelne presahovať +30 °C. Spočiatku len na juhu, no postupne už na viacerých miestach. Začiatkom týždňa sa budú teploty šplhať už na hodnoty +27 až +34 °C, naďalej sa však bude otepľovať. Horúčavy by mali vrcholiť v strede týždňa, kedy budú teploty atakovať tropické hodnoty aj na severe územia. V najteplejších oblastiach na juhozápade a juhovýchode Slovenska sa však teploty môžu vyšplhať až na +36 °C. 

Takto vysoké teploty rozhodne nie sú v našej oblasti bežné. Budú v priemere o 5 až 8 °C nad dlhodobým priemerom. 

Pridajú sa aj búrky

Horúce dni nám našťastie budú schladzovať búrky. Tie budú sústredené najmä v horských oblastiach, keďže prostrediu bude chýbať dynamika. Ich charakter bude prevažne stacionárny a ich hlavným sprievodným javom budú nerovnomerné intenzívne zrážky a krupobitie. Viac tu: 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
28 °C / 12 °C
Paulína
Zajtra
Skoro jasno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Skoro jasno
30 °C / 12 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 9 °C
Tadeáš
Streda
Prehánky, búrky
31 °C / 13 °C
Adriána
Štvrtok
Búrky
29 °C / 12 °C
Ladislav
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd