Teploty do rána hlboko pod 0°C

Ľubomír Franko

Pred nami je ďalšia mrazivá noc. Už teraz na mnohých miestach teplota klesá pod nulu, napr. v Poprade je už -2°C, no ešte chladnejšie je na Orave. Liesek hlásil o 19:00 už -2,9°C. Studený vzduch k nám prúdi od severozápadu, čo pociťovať aj na rozmiestnení záporných teplôt. Na juhovýchode sa totiž teploty stále pohybujú od +3 do +4°C. Do rána sa však ochladí aj tam, približne na 0 až -2°C. 

Podstatne chladnejšie však bude v dolinách na severe, kde sa vplyvom radiačného ochladzovania mohlo ochladiť až na -10°C, pričom najnižšia teplota by mala byť krátko pred východom slnka. Toto bude platiť len v oblastiach, kde sa nevytvorí hmla. Hmla by sa mala vyskytovať zväčša v nižších polohách západného Slovenska. Pri mínusových teplotách tak bude namŕzať a bude sa tvoriť námraza a poľadovica.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno
30 °C / 13 °C
Valéria
Zajtra
Skoro jasno, búrky
32 °C / 14 °C
Alojz
Sobota
Búrky
30 °C / 12 °C
Paulína
Nedeľa
Polooblačno
28 °C / 13 °C
Sidónia
Pondelok
Polooblačno
30 °C / 11 °C
Ján
Utorok
Polooblačno
28 °C / 14 °C
Tadeáš
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd