Teploty prekračujú +20 °C. Zajtra sa výrazne ochladí

Peter Minárik

Sobota sa na našom území nesie v znamení príjemného počasia, no také idylické to dlho nebude. Už počas zajtrajšieho dňa nás čaká výraznejšie ochladenie.

Dnešná sobota prináša na naše územie relatívne príjemné počasie i keď nie je na celom území idylické. V oblasti východného Slovenska sa totiž vyskytuje viac oblačnosti a tvoria sa aj prehánky.

Na západe a juhu nášho územia sa vyskytuje prevažne jasné až polooblačné počasie s teplotami, ktoré prekračujú hranicu +20 °C a počas dnešného dňa bude ešte teplejšie.

Na juhu Slovenska by teploty mohli atakovať až hranicu +25 °C, no zajtra príde výrazná zmena.

Počasie totiž začne ovplyvňovať tlaková níž Daniel. Tá nasledujúcu noc prinesie pomerne výrazné zrážky, ale čo je najpodstatnejšie, tak za touto nížou k nám prenikne od severozápadu chladnejší vzduch.

Zajtra sa tak teploty budú pohybovať už len do +15 C, pričom na pocit bude ešte chladnejšie.

Rozfúka sa totiž silný, severozápadný vietor, ktorý môže nárazy dosahovať aj 25 m/s. Zajtrajší deň tak prinesie ochladenie aj o 10 °C, pričom na pocit bude ešte o čosi chladnejšie.

očakávaná zmena teplôt za 24 hodín
očakávaná zmena teplôt za 24 hodín

 

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
31 °C / 16 °C
Oľga
Zajtra
Búrky
29 °C / 13 °C
Vladimír
Štvrtok
Prehánky
25 °C / 7 °C
Jakub
Piatok
Prehánky
27 °C / 10 °C
Anna Hana
Sobota
Jasno
32 °C / 11 °C
Božena
Nedeľa
Jasno
34 °C / 8 °C
Krištof
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd