Teploty sa prepadnú. Máj zostane v chladnejšom duchu počasia

Peter Minárik

V priebehu nadchádzajúcej noci sa na našom území prepadnú teploty. Od utorka nás čaká citeľná zmena počasia a viac zrážok.

Toľko avizovaná zmena v charaktere počasia je tu. K nášmu územiu sa blíži studený front, ktorý prinesie zmenu v charaktere počasia a citeľné ochladenie. V chladnejšom vzduchu by sme následne mali zotrvať niekoľko dní.

Už v noci sa k nám prepadne chladnejší vzduch, v dôsledku ktorého budú zajtrajšie teploty v niektorých lokalitách aj o viac ako 15 °C nižšie. Vyzerá to však tak, že chladnejšie počasie sa udrží. 

Podľa aktuálnych vyhliadok na nasledujúce dni by počasie malo byť v porovnaní s dlhodobým normálom teplotne podpriemerné. Teploty by nemuseli ani počas dňa prekračovať hranicu +20 °C.

Naviac očakáva sa, že okrem ochladenia prídu aj zrážky, ktoré aspoň čiastočne zmiernia sucho.

Pred nami je teda vlhšie a teplotne podpriemerné počasie, no ako známa pranostika hovorí: ,,Studený máj, v stodole raj,,

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Skoro jasno, búrky
27 °C / 10 °C
Ferdinand
Zajtra
Búrky
23 °C / 10 °C
Petronela
Sobota
Búrky
23 °C / 10 °C
Žaneta
Nedeľa
Polooblačno
24 °C / 10 °C
Xénia
Pondelok
Prehánky, búrky
24 °C / 7 °C
Karolína
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 10 °C
Lenka
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd