Teploty vystúpia až k +30°C. Potom sa však rozprší

Peter Minárik
Pred nami sú teplé dni. Pre niektorých smutnou správou je však fakt, že vydržia len niekoľko hodín a už na začiatku týždňa sa výrazne ochladí.

Až z oblasti Baltského mora, naprieč celou Európou až nad Stredomorie sa tiahne rozsiahly frontálny systém. Tento systém rozdeľuje Európu na dve polovice. Na teplejšiu východnú časť, kde prúdi teplý vzduch od juhu a na chladnejšiu západnú časť, kde prúdi studený vzduch od severozápadu.

Naše územie sa zatiaľ nachádza v teplej časti a vďaka tomu panuje na našom území príjemné, jesenné, takmer letné počasie s teplotami, ktoré stúpajú k hranici +30°C. Túto hranicu môžu teploty aj pokoriť, no už v pondelok sa začne počasie výraznejšie meniť.

Pekné počasie zotrvá len pár hodín

Vzduch, ktorý k nám bude prúdiť od juhu vydrží na našom území len do pondelka a aj to nie na celom našom území. Už v nedeľu sa totiž frontálny systém dostane nad oblasť Rakúska a Českej republiky a už aj na severozápade nášho územia začne oblačnosť pribúdať a vyskytnúť sa môžu prvé zrážky. 

Viac zrážok však v severozápadnej polovici územia pribudne počas pondelka. V utorok by sa už malo rozpršať na celom našom území.

 

Najviac zrážok by malo spadnúť na severozápadnom Slovensku, nakoľko tu sa bude front počas nedele a pondelka vlniť. Zatiaľ čo v pondelok môže ešte na juhovýchode prevládať pekné počasie, tak v severozápadných okresoch už bude zamračené s dažďom. Do stredy tu môže napršať aj niekoľko desiatok milimetrov zrážok.

 

Na severozápade bude chladnejšie aj o 10°C

Najvyššie teploty by sme na našom území mali zaznamenať v utorok, kedy na juhovýchode a juhu stredného Slovenska môžu teploty vystúpiť až k hranici +30°C. Naopak studený front sa už v pondelok bude naplno prejavovať na severozápade, kde pri daždivom počasí vystúpi teplota len na úroveň okolo +20°C.

 

Utorok by už na naše územie mal priniesť veľmi nepriaznivé počasie. Na celom území bude prevládať zamračené počasie s dažďom. Ten by mal v priebehu popoludnia od západu ustávať a v stredu by sa mala oblačnosť na našom území vyjasňovať. Viac o vývoji na ďalšie dni si pozrite TU.

Predpoveď počasia
Viac
Dnes
Búrky
25 °C / 5 °C
Gertrúda
Zajtra
Prehánky, búrky
25 °C / 6 °C
Bernard
Utorok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Zina
Streda
Prehánky, búrky
26 °C / 7 °C
Júlia
Štvrtok
Polooblačno
26 °C / 8 °C
Želmíra
Piatok
Prehánky, búrky
25 °C / 7 °C
Ela
Pošlite nám svoje fotografie Podarilo sa vám zachytiť zaujímavý meteo moment? Podeľte sa oň s našimi čitateľmi. Odoslať fotografie Pošlite nám svoje fotografie Napíšte nám na Whatsappe Pridajte sa k našej komunite v aplikácii Telegram
Reklama MediaAd